Kas atsitinka kūnui, kai pradedame jausti NERIMĄ?

Kai mūsų kūną užlieja nepaaiškinama baimė vardu nerimas, mūsų kvėpavimas pasikeičia. Iš prigimtinio kvėpavimo, kuriuo gyvename nuo pat pirmųjų įkvėpimo akimirkų, nerimo akivaizdoje jis pasikeičia į paviršutinišką, žmonių įvardintu, kaip netaisyklingas kvėpavimas. Toks pasikeitęs kvėpavimas ilgainiui gali sukelti begalės fizinių bei emocinių problemų.

Kodėl kūnas pradeda netaisyklingai kvėpuoti kai jaučiame nerimą?

Visų pirmą dėl to, jog energijos resursas nukeliautų į svarbiausius organus ir šie būtų aprūpinami pavojaus akimirką. Ko pasėkoje ir pasikeičia mūsų kvėpavimas, kuris tampa krūtininiu ir raktikauliniu. Toks kvėpavimas ilgainiui stipriai įtempia pečių ir kaklo zoną. Šie raumenys užspaudžia kakle esančia arteriją ir žmogus gauna kur kas mažiau deguonies, nei kvėpuodamas prigimtiniu-taisyklingu kvėpavimu, kuris vyksta pilvu.

Būtent dėl šios priežasties mes esame labiau emocingesni, mažiau racionalesni. Mūsų ląstelės yra menkiau aprūpinamos deguonimi ir dėl to lėčiau regeneruojasi. O tai lemia ir imuninę sveikatą. O jei dar kalbėsime apie emocinę būseną, tai įsivaizduokite, kuo labiau jaučiate nerimą, tuo dažniau jūsų emocinė būsena yra stipriai pajautrėjusi. Todėl esate mažiau atsparūs stresui, įtampai.

Jei pakeistumėte kvėpavimą - pakeistumėte ir savo emocinę būseną. Todėl mano didžiausios rekomendacijos paleisti nerimą per kvėpavimo pratimus.